Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookie). Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności cookies. OK, akceptuję to

Produkcja peletu - przewodnik

Podstawowy podręcznik do produkcji pelet.
Dla zainteresowanych samodzielnym wytwarzaniem.

Co powinniśmy wiedzieć, aby wyprodukować nasz własny pelet drewniany (drewniany granulat)?

Firma REDMET niestrudzenie poszukiwała w internecie prostych podręczników z łatwymi metodami i sposobami produkcji peleu, aby na ich podstawie w sposób zrozumiały i bez technicznych zawiłości, wytłumaczyć proces produkcyjny potencjalnym firmom i klientom skłaniającym się do samodzielnej produkcji peletu z drewna lub jakiejkolwiek innej produkcji z leśnej biomasy. Przy tym, staraliśmy się uniknąć skomplikowanych wyjaśnień i terminów, po to, aby osiągnąć jeden cel: prostą produkcję peletu z leśnej biomasy, stolarskich trocin, wiór z tartaku czy innych odpadów drzewnych.

Ten przewodnik ma być łatwym wstępem do procesu transformacji biomasy i produkcji peletu, gdzie pokażemy, krok po kroku, różne techniki wykorzystywane do produkcji wysokiej jakości paletu oraz pomówimy o wyposażeniu sprzętowym.

Logicznym jest, że w zależności od użytego materiału stosujemy odpowiednio dobrane środki do prawidłowej produkcji peletu.

Pelet to wysokiej jakości paliwo wielorakiego zastosowania. Wykorzystuje się je do ogrzewania domów rodzinnych piecami i kotłami na pelet oraz jako źródło energii dla przemysłu i wielkich gospodarstw (np. mleczarni). Istnieje również nowy, ale i coraz bardziej popularny sposób użycia peleu, a mianowicie, wykorzystuje się je jako ściółkę dla koni. Pelet można produkować z jakiegokolwiek rodzaju biomasy, od naturalnego drewna przez ścinki drzewne i resztki winorośli po suchą purynę pochodzenia zwierzęcego wykorzystywaną do produkcji nawozów lub jako paliwo do kotłów ogrzewających całe gospodarstwa, jak to zrobił jeden z naszych klientów.

Firma "REDMET" jest dealerem lub punktem patronackim wielu dominujących w tej branży światowych firm takich jak: