Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookie). Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności cookies. OK, akceptuję to
youtube_redmet_b
Maszyny Leśne i rolnicze na RATY!!! Platforma ratalna - zakupy na raty przez internet bez wychodzenia z domu
Platforma Finansowa - leasing Oferujemy następujące sposoby kredytowania:
Kredyt
Leasing

Rozdrabniacz tarczowy RT-620M

Łuparka hydrauliczna 10 Ton

Kosiarka bijakowa EF 145

Granulatory, separatory, przenśniki taśmowe

Obecnie jesteśmy zaangażowani w następujące przedsięwzięcia:

1. Produkcja maszyn i wyposażenia do ekologicznego recyklingu metalowych surowców wtórnych – separatory ( aluminiowe i miedziane kable, chłodnice samochodowe i przemysłowe, akumulatory, odpady elektroniczne etc.).

2. Produkcja granulatorów o zróżnicowanej mocy do mielenia zużytych kabli, gumy, plastiku...

3. Budowa przenośników oraz przenośników taśmowych do wstępnie przetworzonych surowców wtórnych.

4. Pozyskiwanie i sprzedaż innych maszyn do recyklingu ( mamy sieć partnerów, z którymi udanie współpracujemy)

PONIEWAŻ ODPADKI TO NIE ŚMIECI !

Kiedy materiały zostają wtórnie przetworzone, powstają nowe materiały oraz spada potrzeba używania zasobów naturalnych, których ilość zmniejsza się każdego dnia.

Surowce naturalne są ograniczone i jeśli nie będziemy traktować ich w sposób odpowiedzialny, ludzkość może w przyszłości musieć stawić czoła brakom cennych rud, ropy, drzewa...

Recykling ogranicza ilość odpadków, zmniejsza zanieczyszczenie oraz oszczędza energie.

Produkcja z zasobów naturalnych np. wszystkie procesy, które prowadzą do otrzymywania rud i surowców naturalnych skutkują zanieczyszeniami i zużywają więcej energii.

Poprzez recykling odpadków odzyskiwane są surowce naturalne, które są niezbędne do wytwarzania nowych produktów.

Wiadomym jest też, że recykling to bardzo dobra profesja i zawsze jest wielu klientów na surowce naturalne.

CO OFERUJEMY TOBIE ?

Specjalizujemy się w produkcji maszyn, dzięki którym możesz w 100% przyjazny środowisku sposób przetwarzać stare kable, chłodnice, baterie, elektroniczne i elektryczne odpadki etc.

Zatem, dzięki przetwarzaniu zużytych kabli możesz otrzymać nowe zasoby naturalne jak plastik/ gumę czy aluminium lub miedź.

Czystość otrzymywanych drobinek jest bardzo wysoka, nie ma domieszek innych materiałów.

Możesz się o tym przekonać przeglądając naszą stronę lub przychodząc osobiście, aby wypróbować oferowane przez nas maszyny.

Mokry system oddzielania okazał się szczególnie skuteczny w przetwarzaniu bardzo cienkich przewodów i kabli. W przeciwieństwie do suchego oddzielania, nie występuje tutaj utrata miedzi e.g. drobinki miedzi nie dostają się do plastiku. Przy suchej separacji straty wynoszą do 10 % ( i jest to całkiem dobry zysk).Granulatory do kabli

Produkujemy granulatory w różnych rozmiarach, które są używane głównie do mielenia zużytych kabli.
Z wyjątkiem recyklingu kabli, mogą być używane do mielenia plastiku, gumy, folii etc.

Moc zależy od rozmiaru granulatora oraz średnicy otworów na ekranie ( najlepiej byłoby wysłać zapytanie ze zdjęciami oraz pożądaną wydolnością na godzinę).

Maszyny mają bardzo solidną i wytrzymałą konstrukcję z trzema ruchomymi nożami oraz dwoma nożami umocowanymi, które mogą być z łatwością wymienione i nastawione. Wymiana ekranu jest również bardzo prosta i szybka.

Trzeba zauważyć, że w odróżnieniu od innych producentów tego typu maszyn, my produkujemy całkowicie stalowe obudowy grubość 25 mm, a dzięki zwiększonej wadze maszyna jest bardzo cicha i spokojna w czasie pracy.

Montujemy łożyska i obudowy wyłącznie od firmy FAG ( Niemcy).
Blok hydrauliczny jest wykonany z grubościennej rury 100x80x4 mm.

Instalujemy silniki na życzenie klienta (9,5 kW dla małego granulatora lub 15,18,5 lub 22 kW dla dużego granulatora).

 
Separatory 

Został pierwotnie zaprojektowany do pracy przy recyklingu zużytych kabli ( do oddzielania elementów miedzianych i aluminiowych od plastikowych), ale ze względu na swoją unikalną konstrukcję nadaję się także do oddzielania innych elementów (np. resztek elektronicznych, recyklingu samochodów i chłodnic przemysłowych, recykling baterii (akumulatorów), katalizatorów lub oddzielenia wszelkich dwóch elementów o różnej wadze.

Nowa wersja z podwójnym podłożem pozwala na większy przerób materiału przy zachowaniu bardzo wysokiej czystości materiału wyjściowego (miedź), a straty miedzi są zredukowane do zera.

Maszyna jest równie skuteczna w oddzielaniu resztek otrzymanych z miażdżenia kabli jak i drobinek z tzw. przewodów włosowatych.

W odróżnieniu od separatora suchego, tutaj pośród plastiku nie ma miedzianych drobinek.

Kilka firm zakupiło go tylko, aby sprawdzić plastik, który otrzymały z recyklingu kabli za pomocą suchego separatora i uzyskały dodatkowo miedź z plastiku (do 10%).

Są trzy standardowe rozmiary, które mogą przerobić 350-1000 kg masy na godzinę, ale w razie potrzeby przerób może być większy ( kod maszyny jest także rozmiarem podstawy).

Maszyna jest bardzo cicha i spokojna, nie jest konieczne dodatkowe przytwierdzanie jej do podłoża.

Może z łatwością zostać zainstalowana na twojej linii recyklingowej lub możemy zaoferować granulator do kabli oraz przenośnik taśmowy do przenoszenia materiału z granulatora do separatora lub z separatora.

Maszyna ma zbiornik wody, z którego woda jest kierowana przez pompę do regulowanych dyszy, a następnie przez ekran jest przepuszczana z powrotem do zbiornika. W ten sposób cały czas używana jest ta sama woda, a dolewanie jest potrzebne tylko czasami, w niewielkich ilościach. Jest to wykonywane automatycznie przez zawór z pływakiem. Przepływ wody przez dysze może być regulowany przez zawory, a nachylenie podstawy może być regulowane.

Wszystkie elementy mające kontakt z wodą są wykonane ze stal nierdzewnej.

Główne funkcje maszyny:

- Oddzielanie drobinek metalowych od niemetalowych poprzez ich różnice w wadze.

- Z powodu różnic w gęstości (wadze) cięższe drobinki idą do góry, zaś lżejsze są wymywane przez wodę do niższego poziomu gdzie wychodzą z maszyny. Maszyna ma zatem dwa wyjścia, górne na cięższe drobinki (miedź, aluminium) oraz dolne dla tych lżejszych ( plastik, papier, nylon...).

- Maszyna ta różni się od podobnych produktów dostępnych na rynku poprzez jej bardzo dobrą wydajność, cichą i spokojną pracę, niskie zużycie energii, wysokiej jakości, kompaktową oraz wytrzymałą konstrukcję, a w szczególności bardzo konkurencyjną cenę.

Przenośniki

Przenośniki taśmowe, które produkujemy są używane do transportu materiału z granulatora do separatora lub do wypełniania granulatora.

Sprzedajemy je tylko razem z innymi naszymi maszynami

Linie do recyklingu

   


 


Firma "REDMET" jest dealerem lub punktem patronackim wielu dominujących w tej branży światowych firm takich jak: